Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

ZSP2nasza oferta 2021

rekrutacja 2021

Narodowe Czytanie 2020 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

etno 2020Konfucjusz powiedział „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. 16 września uczniowie klasy 2 Wg odbyli sentymentalną podróż do przeszłości.

Wprost z peronu zabytkowego dworca PKP przenieśli się w świat swoich przodków. Interaktywne ćwiczenia, gry, łamigłówki prowadzone z użyciem nowoczesnych środków i technik multimedialnych, filmy, zdjęcia, legendy z rodzinnych stron, możliwość dotknięcia i uruchomienia eksponatów uczyniły tę podróż wyjątkowo atrakcyjną. Spotkanie z żywą kulturą ludową zainspirowało młodzież do pogłębiania wiedzy o historii i tradycji swojego regionu.
Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej za wspólne czytanie „Balladyny”. Wybór tego miejsca był jednoznaczny – to wymarzona sceneria do literackiej wędrówki po opowieści o miłości, zbrodni, żądzy i pragnieniach przedstawionej w dramacie Juliusza Słowackiego.
Ostatnim punktem naszej kulturalnej podróży było zwiedzanie wystawy „Andy Warhol’s – life and death” w krośnieńskim Biurze Wystaw Artystycznych.

opracowała: Grażyna Litwin