Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Kulinarna odsłona zdalnego nauczania

kulinarnie 2020Uczniowie kierunków gastronomicznych, którzy uczą się zawodu w naszej szkole, mimo wyjątkowej i niesprzyjającej nauce sytuacji nie marnują czasu.

Oprócz rozmów z nauczycielami, testów, zadań, prezentacji nie zapominają o tym co lubią najbardziej – czyli o rozwijaniu swoich kulinarnych umiejętności. Są dumni z tego, że wybrali taki zawód. Pożywienie jest potrzebne nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych. Jednak o wiele istotniejszy jest fakt, jak wiele przyjemności i satysfakcji może sprawiać w monotonnej, domowej codzienności przyrządzanie oryginalnych potraw i obserwowanie szczęśliwych twarzy degustujących je domowników. Kulinarna pasja uczniów daje wiele korzyści i dostarcza niezapomnianych smakowych wrażeń. Kluski, kopytka, lasagne, nawet domowe kajzerki mogą inspirować każdego. Uczniowie zachęcają więc do kulinarnej zabawy i eksperymentów, a także obejrzenia na załączonych zdjęciach propozycji na domowe obiady i przekąski. Dostrzegają niestety jeden minus tej sytuacji, brak współpracy z kolegami i koleżankami oraz wspólnej degustacji przygotowanych potraw. Więc do zobaczenia znowu w szkole. Oby jak najszybciej!!!