Polska wigilia

wigilia akademia 2019Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski

Tą świąteczną piosenką rozpoczęła się w dniu 18 grudnia w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Boże Narodzenie czas na chwilę odpoczynku od gonitwy, codziennych spraw, refleksji na Miłością, która w tym magicznym czasie rodzi się w sercu każdego z nas. W tak świątecznym nastroju cała społeczność szkolna miała okazję uczestniczyć w pięknym montażu słowno - muzycznym zorganizowanym przez uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 pod kierunkiem p. M. Mercik i p. M. Delikat. Akademia był świetną okazją do zaprezentowania talentów recytatorskich, wokalnych i tanecznych naszej młodzieży. Całość wzbogaciła magiczna dekoracja, pełna świątecznych symboli, ozdób, światełek, lampionów oraz szopki bożonarodzeniowej. Prowadzący uroczystość, K. Konarska (II TF/A) oraz R. Filip (III TŻ), ubrani w stroje ludowe, złożyli wszystkim obecnym świąteczne życzenia: spokoju, radości ze wspólnego przebywania w rodzinnym gronie, spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Teksty recytowali: N. Bernaś, P. Modliszewska, O. Kłosowska z klasy II TF/TA, A. Długosz, K. Gazda, G. Chojecka z kl. I TF, E. Sowa, K. Kasprzyk kl. I TŻ.
Kolędy i piosenki świąteczne wykonały: M. Szydło z kl. I TF, G. Fornal kl. II K/W, K. Piaskowy, M. Farbaniec kl. II TF/TA, E. Sowa kl. I TŻ.
Taniec: M. Farbaniec, K. Piaskowy, J. Boczar kl. II TF/TA, K. Gazda, A. Chrobok i O. Skórska kl. I TF.
W rolę kolędników wcielili się: Z. Sikorska, K. Tomkowicz, E. Kocur, A. Marczak, N. Szmyd z kl. II TF/TA i A. Winiarski kl. I F/K.