Wyróżnienie na Konkursie Literackim

konkurs literacki 2019Po raz dwudziesty młodzi poeci i prozaicy, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, spotkali się w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej na uroczystym rozstrzygnięciu Krośnieńskiego Konkursu Literackiego, które odbyło się 18 grudnia 2019 r. w Czytelni Głównej biblioteki.

W Konkursie wzięli udział również nasi uczniowie, którzy przesłali prace w kategorii poezji i prozy. Reprezentowali nas: Angelika Źrebiec z klasy II TF/TA, Marek Krzysztyniak I TF/TA – podopieczni p. M. Delikat oraz Zofia Kubit II TŻ/TTŻ – podopieczna p. M. Płatek.
Angelika Źrebiec otrzymała wyróżnienie za wiersz „Krośnieńskie uliczki”.
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna i Starosty Powiatu Krośnieńskiego, współorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej. W XX edycji wzięło udział 96 uczestników. Utwory oceniało jury pod przewodnictwem Mariusza Kalandyka – poety i krytyka literackiego.