Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Fabryka Piernika

fabryka piernika2 2019Wspólnie z RCKP oraz Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, nasza szkoła już po raz kolejny brała udział w Fabryce Piernika, która odbyła się w dniu 15 grudnia 2019 roku.


Nauczyciele gastronomii wraz z uczniami dzielili się swoją wiedzą cukierniczą. Licznie przybyli goście mogli obserwować, jak przebiegał proces przygotowania piernikowego ciasta, nadawania piernikom bożonarodzeniowych kształtów, ich wypieku oraz dekoracji. Zostali także zapoznani z historią pierników, tradycyjną recepturą na piernikowe ciasto, przyprawami korzennymi, technikami lukrowania oraz różnymi elementami dekoracyjnymi. Udział w piernikowych warsztatach i możliwość własnoręcznego wykonania pierników dostarczyła Krośnianom wiele radości i wprowadziła w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkową atrakcję stanowiły świątecznie udekorowane stoły z bogatą piernikową aranżacją w postaci: choinek, drobnych pierniczków o różnych kształtach. To ,,piernikowe szaleństwo” powoli ale zdecydowanie wkroczyło w zacisze Krosna, a woń korzennych przypraw rozbudziła zmysły Krośnian starszych i młodszych. Piernikowe dekoracje staną się zapewne ozdobą wigilijnych stołów mieszkańców i będą swym wyjątkowym zapachem przypominać o grudniowej Fabryce Piernika.

Dziennik elektroniczny

strona logowania

W przypadku braku możliwości zalogowania się na indywidualne konto, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Platforma Moodle

moodle logo

wskazówki techniczne dla użytkowników

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepy s

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.