Aktualności
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem „Mam czas rozmawiać”

aids 2019Po przeprowadzeniu eliminacji na etapie szkolnym, trzy uczennice z naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu powiatowego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem „Mam czas rozmawiać”.

Konkurs ten odbył się 2 grudnia 2019, w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu. Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krośnie, natomiast Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie został partnerem organizacyjnym. Głównym celem przygotowania konkursu dla młodzieży było poszerzenie wiedzy z zakresu problematyki HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń HCV i HPV. Światowe dane statystyczne wskazują już od wielu lat, że rośnie liczba zakażeń HIV wśród osób heteroseksualnych, w tym- dramatycznie - kobiet i dzieci. Duży procent nowo zakażonych stanowią młodzi ludzie pomiędzy 15 a 24 rokiem życia.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowały:
1) Martyna Farbaniec II TA/TF,
2) Patrycja Olejarska I TA/TF,
3) Paulina Świątek II TA/TF.
Tym razem uczennicom nie udało się zająć czołowych miejsc wśród laureatów konkursu. Należy jednak pamiętać, że zdobyte doświadczenie oraz wiadomości są bezcenne. A jedyną skuteczną bronią w walce z epidemią HIV/AIDS jest edukacja i płynąca z niej wiedza oraz konkretne umiejętności związane z różnymi typami relacji między ludźmi.

Opiekunowie:
Barbara Kozdraś
Wioletta Lenik

Dziennik elektroniczny

strona logowania

W przypadku braku możliwości zalogowania się na indywidualne konto, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Platforma Moodle

moodle logo

wskazówki techniczne dla użytkowników

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepy s

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.