Klasa pierwsza na wystawie „Święto niepodległości w kolekcjonerstwie”

niepodleglosc wystawa 2019Uczniowie klasy I F/Kg wraz z wychowawcą Agnieszką Gonet i Sylwią Pękalską 22 listopada bieżącego roku obejrzeli wystawę zatytułowaną „Święto niepodległości w kolekcjonerstwie” zorganizowaną przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Krośnie wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Eksponaty na wystawę zgromadzono w Bibliotece PWSZ, a udostępnili je krośnieńscy numizmatycy, którzy zajmują się ratowaniem, kolekcjonowaniem i popularyzowaniem numizmatów. Była to już siedemnasta wystawa zorganizowana z tej okazji. Pierwsza miała miejsce w 1990 r. i mieściła się w Banku Depozytowo-Kredytowym. W tym roku na wystawie pokazano około 700 eksponatów, w tym pocztówki, tarcze legionowe, banknoty, medale, odznaczenia państwowe i wojskowe. Prezentowane były też sylwetki dowódców z okresu I wojny światowej związanych z Krosnem. Warto było zobaczyć powyższą wystawę i jeszcze raz przypomnieć uczestnikom o przypadającej w tym roku 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.