Integracja klasy ITA/TF poza murami szkoły…

integracja 2019Pretekstem do wyjścia poza mury szkoły, w ramach integracji klasy była coroczna Akcja Sprzątania Świata oraz wystawa paleontologiczna „Skamieniałości fliszu karpackiego z Krosna i okolic”.

Na Rynku Miasta Krosna, od kilku tygodni można podziwiać w Piwnicy Pod Cieniami wystawę prehistorycznego świata fliszu karpackiego. Paleontologia to dziedzina nauki, z pogranicza biologii i geologii, zajmująca się badaniem organizmów kopalnych, w oparciu o skamieniałości i ich ślady działalności życiowej. Oprócz unikatowych eksponatów na wystawie, uczniowie dowiedzieli się jak powstają skamieniałości, gdzie można je znaleźć i jak z nimi postępować. Uczestnicy, niezwykłej lekcji geografii podziwiali fascynującą kolekcję okazów flory i fauny z regionu Podkarpacia sprzed wielu milionów lat.
Ideą przedsięwzięcia „Sprzątanie Świata 2019” jest praktyczna edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz kreowanie postaw przyjaznych środowisku. W tym roku w ogólnoświatowe działania, zaangażowała się klasa ITA/TF wraz z opiekunami: p. Wiolettą Lenik i p. Agatą Miką. Uczniowie z ogromnym zapałem uporządkowali okolicę szkoły, deptak wzdłuż rzeki Lubatówki oraz tereny dookoła Parku Jordanowskiego. Piękna, słoneczna, październikowa pogoda, prawdziwa „Złota Polska Jesień” sprzyjała podjętej akcji, podniosła świadomość ekologiczną uczestników, którzy utwierdzili się w przekonaniu, że należy z poszanowaniem traktować zasoby Ziemi.