Wycieczka integracyjna

wycieczka integr 2019W piękny, słoneczny czwartkowy poranek klasa I F/Kg udała się na wycieczkę turystyczno – integracyjną pod opieką wychowawcy p. Agnieszki Gonet i p. Sylwii Pękalskiej.

Trasa wycieczki miała swój początek przy pomniku Jana Pawła II, gdzie uczestnicy zapalili znicze, aby 16 października uczcić obchody Dnia Papieża Jana Pawła II. Następnie wszyscy udali się w kierunku Krośnieńskiego Rynku - serca miasta. Tam pani Pękalska przedstawiła atrakcje turystyczne zlokalizowane w obrębie starówki: Centrum Dziedzictwa Szkła, Muzeum Podkarpackie, Muzeum Rzemiosła, Wieża Farna, fontanna, zabytkowe podcienia i kościoły. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie wystawy w BWA zatytułowanej KSZTAŁT RÓŻNIC, której autorami są Piotr Woroniec jr i Piotr Woroniec – syn i ojciec. Odwiedzono również Antykwariat i Księgarnię pana Zbigniewa Oprządka, który opowiedział o swojej pracy i czarującym miejscu, w którym pracuje. Młodzież miała okazję zakupienia ciekawych książek.
Okazało się, że klasowa wycieczka to dobry sposób na interesujące spędzenie wolnego czasu oraz wspaniała okazja do lepszego poznania się czyli klasowej integracji.