Akademia Młodego Zawodowca
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Akademia Młodego Zawodowca

konkurs sedziszow 2018W dniu 26 października 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Małopolskim odbył się IV Wojewódzki Konkurs Fryzjerski dla uczniów uczących się w klasie technikum usług fryzjerskich.


W konkursie mogło brać udział maksymalnie trzech uczniów z danej szkoły w dwóch różnych kategoriach: w pierwszej kategorii „Przez fale do mistrza” i drugiej kategorii „Twoja twarz wygląda znajomo”.
Łącznie w konkursie wzięło udział 25 uczniów z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.

Uczniowie naszej szkoły wybrali kategorię drugą, w której zadaniem było wyczesanie fryzury na modelu, połączone ze stylizacją i kreowaniem wizerunku na postać z filmu, bajki czy telewizji, a całą charakteryzację miał podkreślić strój, makijaż i dodatki związane ze znaną postacią. Tak więc w trakcie trwania konkursu można było zobaczyć gwiazdy filmowe, gwiazdy muzyczne, znanych piłkarzy, postacie z bajek i mitologii.

W tej konkurencji nasi uczniowie wykazali się niezwykłą fantazją i kreatywnością w sztuce fryzjerskiej, prezentując swój warsztat pracy na najwyższym poziomie, za co otrzymali wysokie noty od jurorów, a tym samym zajęli wysokie miejsce na podium.

Wyniki w kategorii „Twoja twarz wygląda znajomo”:
I miejsce - Łukasz Delikat ze szkoły ZSP Nr 2 w Krośnie
II miejsce - Aleksandra Kuliga ze szkoły ZSP Nr 2 w Krośnie
III miejsce - Anna Zając ze szkoły ZSP Nr 2 w Krośnie

W kategorii „Przez fale do mistrza” miejsce na podium zdobyli:
I miejsce – Wioletta Wiśniewska ze szkoły ZSP Nr 1 w Tarnobrzegu
II miejsce – Żaneta Kłos ze szkoły ZSDZ w Rzeszowie
III miejsce – Katarzyna Toton ze szkoły ZST w Sędziszowie Małopolskim

A oto fotorelacja: