Rok Szkolny 2010/2011
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2010/2011

Admiratio - Wieczór poetycko – muzyczny „Miłość niejedno ma imię”

31 marca 2011r. odbył się w Naszej szkole Wieczór poetycko – muzyczny „Miłość niejedno ma imię”, przygotowany w ramach Projektu Misyjnego, w którym uczestniczą Siostry Klawerianki, na rzecz chorych dzieci z Centrum Leczenia i Rehabilitacji w wiosce Analaroa na Madagaskarze. Oprawę muzyczną oraz artystyczną recytację tekstów  przygotował  działający  w Naszej szkole zespół Admiratio ( uczniowie  klas:  III  TF,  IV  TF,  II  TG,  I  TG,  I  TK/F)  pod kierunkiem opiekuna P. Wojciecha Bazana.


Była to wspaniała impreza, która z jednej strony pozwoliła wesprzeć  dzieło  misyjne   na rzecz głodujących dzieci na Madagaskarze (cały dochód z tej imprezy został przekazany na ww. cel misyjny), z drugiej strony była okazją do promocji Naszej szkoły w środowisku lokalnym. Dostarczyła ona wszystkim niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, będąc impulsem do refleksji na temat ludzkiego życia i ważnych w nim wartości.


Miło  Nam  było  gościć  przybyłych  licznie  zaproszonych  gości:   przedstawicieli   władz Miasta Krosna: P. Bronisława Barana, P. Grażynę Gregorczyk, P. Annę Bazan, P.  Annę  Dubiel, Siostry Klawerianki: siostrę Agatę i siostrę Jolantę, O. Piotra Głoda,  proboszcza  Franciszkanów w Krośnie, P. Martę Matelowską, kierownika Cechu Rzemiosł Różnych,   P.  Jana  Deptucha  i  P.   Andrzeja   Nycza,   mistrza   w   zawodzie   cukiernik, P. Wiesława Mezglewskiego, dyrektora handlowego firmy  WOMAR – FOOD”, Rodziców uczniów  należących do   zespołu   Admiratio,   P.   Renatę   i   Wojciecha    Pachana,    P.    Daniela    Jakubowicza    – reprezentującego Oratorium Twój Dom w Krośnie. Spektakl obejrzeli również Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP Nr 2.


Imprezie towarzyszył poczęstunek – stół szwedzki   Z  miłością  do  jedzenia”  przygotowany przez uczniów kl. IV TK i III TG pod  kierunkiem  nauczycieli  przedmiotów  gastronomicznych Pań: Alicji Kus, Elżbiety Jaracz, Elżbiety Matusz, Agaty Paradysz, Haliny  Szpiłyk  i  Agnieszki Gonet. Zgromadzeni goście mogli także podziwiać konkursowe fryzury  (pokaz  przygotowała  P. Danuta Gnap - nauczyciel praktycznej nauki zawodu) wykonane przez nasze uczennice  podczas II Podkarpackich Mistrzostw Upięć Adeptów Fryzjerstwa, w tym pracę  zdobywczyni  I  miejsca Kingi Zając. Poza tym przygotowany został  kramik  z  pamiątkami  misyjnymi  z  różnych  stron świata i płytami zespołu Admiratio.