Rok Szkolny 2010/2011
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2010/2011

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

2 marca 2011 roku uczniowie ZSP Nr2 po raz kolejny mieli możliwość uczestniczyć w seansach organizowanych w ramach programu NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ. Cykl przygotowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty we współpracy z Wydawnictwem Nowa Era i pod patronatem Ministra Edukacji skierowany jest do uczniów rożnych szkół – podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Głównym celem projektu jest ułatwienie młodym dostępu do filmów wartościowych, dalekich od uproszczeń i stereotypów, poruszających te kwestie, które są bliskie ludziom w ich wieku. Nasi uczniowie z klas IIITK/F, IIITF, IIITG, IITFa, IITFb i IITG obejrzeli w tym roku szkolnym trzy filmy: w listopadzie był to „Fanatyk” (reż. H.Bean, USA 2001), opowiadający wstrząsającą historię młodego chłopaka żydowskiego pochodzenia, który nie akceptuje swojej tożsamości; w lutym amerykański dokument „China blue” (reż. M.X.Peled, 2005) pokazujący prawdę o brutalnej rzeczywistości wyzyskiwania pracowników w Chinach. Projekcja marcowa to niemiecki „Berlin calling” (reż. H. Stöhr, 2008) - historia popularnego DJ -a, który wspomaga się narkotykami, a nałóg przejmuje kontrolę nad jego życiem. Wszystkie filmy wzbudziły duże zainteresowanie – pokazały, że kino współczesne ma do zaproponowania młodym nie tylko tanią rozrywkę, ale może też być miejscem dyskusji o życiu i jego problemach.