Rok Szkolny 2010/2011
Covid-19
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2010/2011

Oszczędności to wielki dochód

W dniu 31 października społeczność międzynarodowa obchodzi Światowy Dzień Oszczędzania.


W związku z tym w różnych zakątkach świata prowadzone są akcje edukacyjne uświadamiające opinii publicznej, jak ważne jest oszczędne gospodarowanie pieniędzmi. Nasza szkoła również włączyła się w to przedsięwzięcie. Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych wspólnie z nauczycielami języka angielskiego: Panią Agnieszką Wajs i Panem Grzegorzem Jamrogą przygotowali szereg działań promujących inicjatywę oszczędzania wśród młodzieży.


Tegorocznym hasłem akcji była myśl Cycerona "Oszczędność to wielki dochód". Wspólnie z nauczycielami języka angielskiego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy - „Grosz dla PAJACYKA” - na program Polskiej Akcji Humanitarnej - dożywianie dzieci w szkołach, do której przyłączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Zorganizowano szkolny konkurs ekonomiczny „Kilka słów o oszczędzaniu” skierowany do uczniów klasy I i II ZSZ sprzedawca. Jego celem było rozwijanie wiedzy uczniów w zakresie finansów osobistych ze szczególnym uwzględnieniem pojęć związanych z tematyką oszczędzania. Zwycięzcą konkursu został Mateusz Kolbusz z klasy pierwszej. Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Bogaczewicz. Trzecie miejsce przypadło Wioletcie Bergier z klasy drugiej. Pani Agnieszka Wajs przygotowała konkurs językowy „Money, money, money...”, w którym uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu oszczędzania ale również znajomością języka angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IVTK i IVTF. Laureatem konkursu została Edyta Kozik kl. IV TK. Miejsce drugie i trzecie przypadło odpowiednio: Magdalenie Napieracz (kl.IV TK) i Tomaszowi Figlusowi (kl. IV TK). Ponadto organizatorzy szkolnej akcji przeprowadzi cykl lekcji poświęcony tematyce oszczędzania.