Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Pola Nadziei

pola„Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem". /Dante Alighieri/

„Pola Nadziei" to akcja na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Gdy pomagamy chorym, przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi.

Symbolem akcji jest kwiat żonkila - międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat. Również posadzone przez nas w październiku wokół Hospicjum żonkile - w dniu inauguracji VII Krośnieńskich Pól Nadziei, w Niedzielę Palmową tj. 29 marca br. rozwinęły swoje pąki. Tradycyjnie w tym dniu wolontariusze Naszej Szkoły propagowali ideę opieki hospicyjnej i wolontariatu, a także zbierali fundusze na potrzeby podopiecznych Krośnieńskiego Hospicjum wręczając każdemu ofiarodawcy kwiat żonkila w zamian za okazane serce i przysłowiowy „grosik" wrzucony do puszki.

W akcji udział wzięli wolontariusze: Maksymilian Gajewski, Klaudia Wąchała, Krystyna Jaworska, Kamila Owczarska, Marta Szewczyk, Patrycja Kobak, Elżbieta Polakowska, Justyna Raś, Natalia Tłuściak, Kamila Płoszaj, Natalia Zajchowska, Weronika Korfanty, Sylwia Suszek, Bartłomiej Bielawa, Mateusz Topolski, Katarzyna Pękalska, i MALI -WIELCY wolontariusze Marcelinka Betlej, Przemuś Płatek i Michałek Płoszaj, Paulinka Mikosz oraz opiekunowie pani dyrektor Ewa Starowiejska, wicedyrektor pani Agata Betlej, pani Grażyna Litwin, pani Wioletta Lenik, pani Małgorzata Płatek, pani Małgorzata Mercik, pani Dorota Wais-Mikosz wychowawczyni ze Środowiskowego Hufca Pracy 9 1 w Krośnie.
Żonkile z bibuły wykonali wolontariusze: Natalia Zajchowska, Elżbieta Polakowska, Weronika Korfanty, Brygida Leśniak, Maria Półchłopek, Justyna Zajdel, Ewelina Bęben, Klaudia Wąchała, Sabina Wołczańska, Aneta Szymańska, Izabela Niemiec, Justyna Marosz, Patrycja Skowron, Natalia Trybus, Bernadetta Wilusz, Beata Sołtysik, Katarzyna Żenczakowska, Magdalena Gierlasińska.

Po zakończonej zbiórce zebrane pieniądze przekazaliśmy do sztabu „Pól Nadziei", który znajdował się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, gdzie na wszystkich kwestujących czekały drożdżówki ofiarowane przez krośnieńskich piekarzy i cukierników zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych i gorące napoje serwowane przez Krośnieńskie Amazonki i członków Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za hojność i życzliwość. Razem z Państwem dajemy świadectwo, że „Hospicjum to też życie".

Więcej zdjęć znajduje się na naszym koncie w serwisie flickr.