Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Szkolny konkurs o tytuł „Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik”

W dniu 17.11.2014r. odbył się szkolny konkurs o tytuł „Najlepszego ucznia w zawodzie cukiernik". Przystąpiło do niego 14 uczniów z klasy III ZSZ w zawodzie cukiernik.

Konkurs składał z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Natomiast w części praktycznej musieli wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi przygotowując tort zgodnie z tematem przewodnim: „18-ste urodziny mojego przyjaciela".
Do tej części konkursu przystąpiło 4 uczniów, którzy uzyskali najwyższy wynik w etapie teoretycznym.

Komisja w składzie: Pani Ewa Starowiejska – dyrektor szkoły, Pani Agata Betlej – wicedyrektor, Pani Barbara Kozdraś – kierownik szkolenia praktycznego oraz nauczycielki technologii produkcji cukierniczej: Alicja Kus i Elżbieta Jaracz oceniając prace szczególną uwagę zwracała na:

• organizację i higienę pracy,
• zgodność pracy z tematem,
• wykonanie wyrobów ciastkarskich,
• użyte elementy dekoracyjne,
• ocenę organoleptyczną i prezentację wyrobów

W końcowej klasyfikacji I miejsce w konkursie zajęła Barbara Stasiowska,
II miejsceJoanna Cypara
III miejsceWeronika Kolasa
IV miejsceAgnieszka Żółkiewicz

Zdobywczynie I i II miejsca będą reprezentować szkołę na konkursie wojewódzkim, który odbędzie się w styczniu w Cukierni „Jagusia".