Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Kiermasz Świąteczny w RCKP

Dnia 19.12.2012 r. nasza szkoła została zaproszona do wzięcia udziału w kiermaszu świątecznym. Za zadanie mieliśmy zaprezentować stoły świąteczne w różnym stylu oraz przedstawić historię nakryć, tradycje w danym okresie, potrawy i zwyczaje jakie obowiązywały przy tej jedynej w roku kolacji. Zaprezentowaliśmy stoły ,,WSPÓŁCZESNA ELEGANCJA”, „KOLACJA W SZLACHECKIM DWORZE”, „WIGILIA W WIEJSKIEJ CHACIE” oraz  „PIERNIKOWE TARGOWISKO”. Każdy stół posiadał odpowiednią kartę menu, odpowiednie nakrycie i elementy dekoracyjne. Nie ukrywamy, że oglądających nasze stoisko nie brakowało. Starsi przypominali sobie swoje dzieciństwo, kiedy to sami wykonywali różne ozdoby choinkowe , u młodszych odwiedzających pojawiał się uśmiech na twarzy nad tak misternie wykonanymi ozdobami. Twierdzili, że to strata czasu, można kupić gotowe, ale to chyba nie o to chodzi. Podczas trwania kiermaszu ucz. kl. III W, odbywający praktykę w cukierni u Pana  Deptucha dekorowali pierniczki, którymi obdarowywaliśmy odwiedzających nasze stoisko.

Po zakończonym kiermaszu przenieśliśmy całe nasze stoisko na główną scenę, na której  odbyła się  główna część wieczoru tj. wspólne kolędowanie i prezentacja naszych stołów. Całą oprawę słowną przygotowała p. Małgorzata Mercik i p. Monika Delikat wraz z uczennicami. Trwały warsztaty zdobienia pieników i warsztaty robienia różnych dekoracji świątecznych. Dla uczniów , którzy cały dzień spędzili RCKP był to wspaniały dzień, ciekawa lekcja marketingu oraz historii, bo nie każdy zdawał sobie sprawę jak ważna jest tradycja i jej kultywowanie . Zrozumieli, że to wszystko co wiąże się teraz ze świętami przybiera inny wymiar.

Organizacją całego przedsięwzięcia byli uczniowie kl. I TŻ gr. III, kl. I K/ W, II TG, III W wraz
z nauczycielami p. Haliną Szpiłyk, p. Anną Kustroń, p. Agnieszką Gonet.