Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Święta, święta tuż, tuż!!!

Świąteczny nastrój udzielił się również dzieciom z Samorządowego Przedszkola w Korczynie. Uczniowie klasy I k/w  na zajęciach pracowni gastronomicznej upiekli świąteczne pierniczki, z którymi następnie udali się do młodszych kolegów z przedświąteczną wizytą pełną niespodzianek. Ksymena Szurkiewicz, Mirek Gątek i Mateusz Kucharski przedstawili dzieciom historię pierników krótki opis przypraw, które stosuje się do ich wypieku. Nasi uczniowie byli zaskoczeni faktem, iż maluchy doskonale radziły sobie z rozpoznawaniem przypraw, a w czasie dekoracji pierników dały popis swoich zdolności plastycznych i wyobraźni twórczej.  Zadowolone z efektów własnej pracy dzieciaki zabrały swoje piernikowe cuda i obiecały, że udekorują nimi swoją domową choinkę. Uczestnicy zabawy otrzymali również od nas świąteczne życzenia oraz przepis na pierniczki z lukrem.  Dzieciom tak bardzo spodobała się nasza wizyta, że zaprosiły nas do swojego przedszkola i zaproponowały, abyśmy nauczyli je przygotowywać ,,słodkie niespodzianki”, w związku ze zbliżającym się już wkrótce Dniem Babci i Dziadka.
W podziękowaniu za tę choinkowa lekcję kulinarną otrzymaliśmy piękny, własnoręcznie wykonany przez dzieci  łańcuch z papieru.

Opiekunowie: H. Szpiłyk, A. Gonet

i uczniowie klasy I K/W