Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Dzień Urody w naszej szkole

W dniu 28.09.2012 r. w naszej szkole zorganizowane zostały przedsięwzięcia związane z obchodami Dnia Urody. Z tej okazji zaproszeni zostali uczniowie, którzy zechcieli tego dnia skorzystać z zabiegów upiększających.

Proponowane i wykonywane zabiegi obejmowały:
- regenerację włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi,
- stylizację fryzury,
- makijaże dzienne,
- malowanie paznokci.
Usługi wykonywane były przez uczniów klas trzecich szkoły zawodowej oraz drugich i trzecich technikum. Największym powodzeniem cieszyły się stylizacje zaplatane, loczkowanie i prostowanie włosów, a także upięcia.
Dopełnieniem każdej kreacji był stosownie dobrany makijaż.
Uczniowie doskonale poradzili sobie ze spełnianiem oczekiwań swoich klientów, jak również z udzielaniem porad związanych z pielęgnacją włosów w domu.
Przy tej okazji uczniowie kl. IIITK/F wraz z p. A Gonet przygotowali prezentację multimedialną na temat ,, Wpływ racjonalnego żywienia na wygląd skóry , włosów i paznokci”.

Uczniowie tej klasy przygotowali również stoły okolicznościowe, na których serwowane były soki ze świeżych warzyw i owoców.

Soki wykonywali uczniowie z kl. II K/ S. Dowolnie komponowane soki cieszyły się wielkim powodzeniem. Serwowane były następujące
kompozycje soków:
- burak + jabłko + cytryna
- jabłko + marchew
- marchew +grejpfrut + jabłko
- gruszka+ kiwi + morela+ pokrzywa
- marchew + seler + cytryn
Uczniowie chcieli w ten sposób , zwrócić uwagę na fakt , że świeże soki owocowo- warzywne są źródłem najcenniejszych składników odżywczych.

Liliana Sawaryn
Halina Szpiłyk