Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Bliżej książek i Korczaka

W dniu 13.04.2012r. uczniowie klasy I W wraz z opiekunami udali się do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie. Młodzież zapoznała się z bogatą ofertą książkową i multimedialną placówki. Podczas lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panią Katarzynę Maternę omówione zostały sposoby korzystania z księgozbioru i multimediów, jak również przeprowadzony został instruktaż z zakresu systemu informatycznego i katalogów elektronicznych biblioteki. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Janiny Pernal uczniowie mieli niecodzienną okazję zwiedzić nie tylko wypożyczalnię i czytelnię, ale również te obszary i pomieszczenia biblioteki, które nie są dostępne dla czytelników: zaplecze magazynowe i archiwalne. Ostatnim etapem wizyty było zwiedzanie wystawy poświęconej Januszowi Korczakowi. Ekspozycja związana z sylwetką tego wybitnego polskiego lekarza, pedagoga i pisarza przybliżyła młodzieży główne aspekty jego działalności i twórczości. Zapoznanie się z ideami głoszonymi przez Janusza Korczaka było jednym z etapów realizowanego przez krośnieński ŚHP programu „Mam i znam swoje prawa i obowiązki”.