Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Tłusty Czwartek

Ostatni czwartek przed końcem karnawału w naszej tradycji zwany jest „tłustym czwartkiem”. Mimo, iż święto to ma zaskakujące korzenie, dziś jest wydarzeniem czysto kulinarnym. Pączki, z których dziś słynie ów wyjątkowy dzień w roku, wysmażane są w naszych domach i okolicznych cukierniach.

Uczniowie kształcący się w zawodzie cukiernik, tradycyjnie jak każdego roku, biorą czynny udział w produkcji tych smakołyków. Tego dnia cukiernicy mają pełne ręce roboty, ponieważ w polskiej tradycji zjadamy ich wyjątkowo dużo. Jest to bowiem dobrą wróżbą na przyszłość: dawniej wierzono, że im więcej ich zjemy - tym będziemy szczęśliwsi i bogatsi.