"Zdrowi w każdym wieku"

tpd 2016W dniu 16 listopada uczniowie z klas gastronomicznych wraz z nauczycielami, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, zorganizowali w Gimnazjum Nr 4 warsztaty poświęcone propagowaniu zasad zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Zajęcia obejmowały prezentację, pogadankę oraz degustację zdrowych przekąsek przygotowanych przez naszych uczniów. Na stołach znalazły się pyszne kanapki z warzywnymi pastami oraz fit słodkości na bazie kaszy jaglanej, buraczków i gorzkiej czekolady.
Głównym celem warsztatów było rozbudzenie w młodszych kolegach i koleżankach troski o swoje zdrowie, zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości wśród młodzieży, a także promowanie talentów i praktycznych umiejętności uczniów naszej szkoły.