Narodowe Czytanie 2016

narodowe czytanie 20167 września 2016 r. w naszej szkole uczniowie klas II TF, III TF, I TŻ wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Para Prezydencka Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku Para Prezydencka zachęcał do czytania ,,Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

Uczniowie zgromadzili się w bibliotece szkolnej, a każdy miał ze sobą egzemplarz "Lalki" własny lub wypożyczony z biblioteki. Szkolne czytanie poprzedzone zostało wygłoszeniem referatów przygotowanych przez uczniów na temat: ,,Quo vadis” jako powieść historyczna" oraz ,,Świat chrześcijan w ,,Quo vadis”. Akcję Narodowego Czytania w szkole rozpoczęli uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim, następnie fragmenty powieści czytali pozostali uczniowie. Uczestnicy ze skupieniem słuchali słów zapisanych wiele lat temu na kartach powieści przez H. Sienkiewicza. Akcji towarzyszyła wystawa różnych wydań ,,Quo vadis" oraz plakat reklamujący Narodowe Czytanie. Młodzież, która przyniosła własne egzemplarze książki, mogła je opatrzyć stemplem otrzymanym przez szkołę. Stemplem tym zostały też ozdobione wszystkie egzemplarze powieści znajdujące sie w bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda się nam zaangażować w akcję większą liczbę uczniów.