"Słodkie Koronki"

slodkie koronki 201618 kwietnia w naszej szkole odbył się pokaz cukierniczy, w którym uczestniczyli uczniowie z klas II oraz III kształcący się w zawodzie cukiernik.

Pokaz poprowadziła pani Barbara Bassara-Poprawa – właścicielka cukierni w Dębicy.
Młodzież mogła zobaczyć a także poćwiczyć sposoby dekoracji ciastek lukrem królewskim, dekorowanie tortów lukrem plastycznym oraz plastyczną czekoladą. Duże zainteresowanie wzbudził proces wytwarzania „koronek” oraz ich szerokie zastosowanie w dekoracji wyrobów cukierniczych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem trenowali pod profesjonalnym okiem pani Basi, odkrywając przy tym niełatwą przecież sztukę dekoracji.
Dzięki ćwiczeniom młodzi adepci sztuki cukierniczej poznali swoje (często ukryte) zawodowe talenty oraz pogłębili wiedzę z zakresu wykończania i ozdabiania ciast.