Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

dom pomocy 2016W środę 6 kwietnia 2016 r. po raz kolejny udaliśmy się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej, aby wspólnie podtrzymać integrację międzypokoleniową z osobami starszymi.

To niecodzienne spotkanie z mieszkańcami DPS rozpoczęło się przygotowanym przez młodzież specjalnie na tę okazję programem artystycznym, na który składały się scenki kabaretowe przedstawiające w sposób satyryczny i uwspółcześniony historie stworzenia świata i tragicznej miłości Romea i Julii. Na zakończenie części artystycznej Beatka Turczyńska zaśpiewała kilka znanych i lubianych piosenek. Następnie młodzież zaprosiła seniorów do wspólnej zabawy. Wykonywano wraz z podopiecznymi sałatkę owocową i dekorowano babeczki. Kwizy kulinarne dostarczyły uczestnikom wiele radości i emocji. Czas spędzono na wspólnych rozmowach w miłej atmosferze. Uczniowie naszej szkoły otworzyli się na potrzeby starszych ludzi i okazywali im wiele zainteresowania, przyjaźni i szacunku.
Przygotowania i organizacji spotkania podjęli się nauczyciele: p. H. Szpiłyk, p. A. Gonet, p. G. Litwin, p. M. Płatek, p. W. Wójcik oraz uczniowie:
obsługa – Justyna Raś, Dominika Odój, Weronika Gierlach kl. II TŻ,
część artystyczna – K. Ruciński, A. Hejnar, S. Chlebek, M. Malina, M. Czaja z kl. I TŻ, D. Godek z kl. IC/K, D. Dobosz, A. Mateja, A. Zając, H. Folcik, B. Turczyńska, z kl. I TF.