XIX Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”

17 maja 2022 r. odbył się Wojewódzki Turniej o tytuł „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 oraz Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie.

56

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu dla uczniów technikum o profilu fryzjerskim była "Kobieta Orientu"Dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie przywitał wszystkich zebranych i otworzył XIX z kolei turniej fryzjerski. Konkurs prowadziła pani Małgorzata Ciereszyńska.

Na konkurs stawiły się reprezentacje szkół:
1. Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku;
2. Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Tadeusza Kościuszki w Rzeszowie;
3. Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
4. Zespół Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu;
5. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Ks. St. Szpetnara w Krośnie.
Do rywalizacji przystąpiło 11 uczennic z pięciu szkół z terenu Podkarpacia.

Wszystkie autorskie projekty fryzur zostały wykonane z wielką precyzją i subtelnością.
Nakład sił, środków i pomysłów był ogromny. Dopełnieniem fryzury były stylizacje sylwetki: odzież, makijaż oraz dodatki podkreślające zmysł fryzury kobiety orientu.
Komisja konkursowa, aby wyłonić zwycięzców, musiała szczególną uwagę zwrócić na formę fryzury zgodnej z tematyką konkursu oraz spójność stylizacji. Każda fryzura kobiety orientu zasługiwała na uwagę.
Fryzjerska rywalizacja nagrodzona została brawami.

Umiejętności uczestniczek konkursu oceniała pięcioosobowa komisja w składzie: p. Agata Betlej - przewodnicząca (zastępca dyrektora ZSP nr 2 w Krośnie) oraz mistrzowie w zawodzie fryzjer - Stanisława Samborska, Małgorzata Reich, Anita Kus i Beata Kalisztan.
Jury wyłoniło najlepszych:
I miejsce – Karolina Mokrzycka ZSP Nr 2 w Krośnie ( kl.3 TF/g)
II miejsce – Kinga Zajdel ZSP Nr 2 w Krośnie (kl. 2 TF)
III miejsce – Emilia Podulka ZS nr 5 w Sanoku

Wyróżnienie otrzymała:
• Aleksandra Żelazko ZSZDZ w Rzeszowie.

Dla najmłodszej uczestniczki konkursu nagrodę specjalną ufundowała Pani Stanisława Samborska – Mistrzyni Fryzjerstwa. Najmłodszą uczestniczką okazała się Kinga Zajdel.

Dyplomy i nagrody wręczyli: p. Agata Betlej z-ca dyrektora ZSP Nr 2 i Marek Kiełtyka - starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie.

Pozostałe uczestniczki również otrzymały dyplomy za udział w konkursie i nagrody rzeczowe.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasz konkurs spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem młodych mistrzów fryzjerskiego rzemiosła.
Uczestnikom dzisiejszego XIX turnieju gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Lągawa – Dereń, Barbara Kozdraś