Warsztaty Profilaktyczne dla młodzieży w ramach projektu „Increasing of access to health services in Krosno and Uzhgorod”

projekt zagrozenia 2022W dniu 26.04.2022 r. dobiegł końca realizowany w naszej szkole od 15.03.2022 r. projekt „Increasing of access to health services in Krosno and Uzhgorod”. Projekt był rekomendowany przez Urząd Miasta Krosna.

Projekt realizowany był w formie 2 godzinnych zajęć warsztatowych dla każdego oddziału klasowego. Warsztaty, w których udział wzięły wszystkie klasy I i II, zarówno branżowej szkoły I stopnia jak i technikum, prowadził psycholog pan Stanisław Leśniak. Dodatkowo w warsztatach uczestniczyła również klasa III TŻ.

Zajęcia dotyczyły szeroko pojętej profilaktyki zachowań ryzykownych, a w szczególności skupiały się na przyczynach i skutkach uzależnień.
Zajęcia zostały dobrze przyjęte przez młodzież, która chętnie i aktywnie w nich uczestniczyła zadając pytania i biorąc udział w ćwiczeniach.

Koordynację nad projektem w szkole sprawował pedagog szkolny.

Urszula Pająk