Analitycy na Politechnice Rzeszowskiej

analityk politechnika 20227 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVIII Seminarium pt. Wybrane Problemy Chemii, którego organizatorem był Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej.

Na początku odbyło się oficjalne powitanie przybyłych słuchaczy, otwarcie Seminarium i przedstawienie oferty kształcenia Wydziału Chemicznego na rok akademicki 2022/2023.
Seminarium składało się z cyklu wykładów i pokazów chemicznych. Wykład pt. Baw się z nami kolorami czyli jak przygotować kolorowe farby i lakiery, jak Zatrzymać pandemię! Projektowanie leków przeciw Covid 19.
Po serii wykładów odbył się pokaz pt. Odnawialne źródła energii w praktyce głównie poświęcony pozyskiwaniu wtórnej energii wodorowej, a Koło Naukowe Studentów Chemii Esprit przeniosło nas w świat widowiskowych pokazów chemicznych.
XXVIII Seminarium pt. Wybrane Problemy Chemii uwieńczył koncert akustyczny doktoranta Inżynierii Chemicznej mgr. inż. Bartłomieja Filipa.