„Noc Biologów” 2022

noc biologow 2022Ogólnopolska „Noc Biologów” to wydarzenie cykliczne, organizowane przez ośrodki naukowe w całym kraju. Hasłem przewodnim tegorocznych zajęć w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie była bioróżnorodność pt. „Różnorodność biologiczna od genu po ekosystem”.

Udział w wykładach umożliwił grupie uczniów z naszej szkoły poznanie zagadnień dotyczących: wymierania gatunków spowodowanych zmianami klimatycznymi, bioróżnorodności karpackich lasów, gospodarowania zasobami leśnymi.

Kolejnym etapem zajęć były warsztaty pt. „Zielone w szkle zatopione”, w czasie których uczestnicy doskonalili umiejętność samodzielnego wykonywania preparatów mikroskopowych z fragmentów organów roślinnych. Ponadto grupa miała możliwość podziwiania niezwykle ciekawych i inspirujących wystaw i pokazów m.in. królików miniaturowych, nasion, herbat ziołowych z pól, łąk i lasów oraz fotografii Karpackich Parków Krajobrazowych.
Udział w takiej formie zajęć dydaktycznych, organizowanych przez uczelnie wyższą był nowym, naukowym i pasjonującym wyzwaniem dla uczniów.

opiekun grupy:
Wioletta Lenik