Spaghetti - też ma swoje święto

dzien makaronu 2022Uczniowie klasy II TŻ wspólnie z kolegami z klasy III TŻ pokazali całej społeczności szkolnej na ile sposobów można przygotować najpopularniejszą potrawę - makaron.

Starszym kolegom było łatwiej, swoje umiejętności doskonalili i sprawdzili w czasie pobytu na stażu zawodowym we włoskich restauracjach, który odbyli w ramach projektu „Zagraniczny staż – szansą rozwoju zawodowego” współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach ERASMUS+. Uczniowie dzielili się wiedzą i włoskimi smakami z całą społecznością szkolną. Super było pogotować razem!!!
Już mamy plany na następną imprezę kulinarną. Przed nami także wyjazd następnej grupy uczniów po doświadczenie zawodowe i Europassy Mobilność do Włoch. Tym razem w ramach nowego projektu „Zagraniczny staż = lepsza przyszłość”.
Ciao Italia…