Wyjątkowa lekcja historii 10 listopada

akademia 11listopada 2021Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
Żółtych liści szelestem... I znów nas odszukał
Nas zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały,
Które nam po przodkach w spuściźnie zostały...

11 listopad to święto, które łączy w sobie przeszłość - pamięć o tych, którzy przywrócili Polsce wolność i teraźniejszość-radość, że żyjemy w wolnej ojczyźnie.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zostały uświetnione w naszej szkole wyjątkowym montażem słowno-muzycznym. Rozpoczął się on uroczystym wprowadzeniem 14-metrowej flagi państwowej i wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie recytatorzy przypomnieli trudną drogę naszego narodu do wolności: rozbiory, czas powstań narodowych i walki Polaków na różnych frontach. Recytacje uczniów pięknie komponowały się z pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez nasze uczennice. Radość z odzyskanej wolności wyraziliśmy tańcem z flagami w barwach narodowych. Akcentem podkreślającym wagę tego Święta był również Apel Poległych.

Montaż prezentowali uczniowie:
prowadzenie: Zuzanna Sikorska, Oliwia Kłosowska
recytacja: Angelika Marczak, Klaudia Tomkowicz, Klaudia Konarska, Katarzyna Gazda, Aleksandra Długosz, Martyna Borek
śpiew: Martyna Kosior, Dagmara Nawrocka, Kinga Zajdel, Karolina Fiedeń
taniec: Martyna Farbaniec, Klaudia Piaskowy, Julita Boczar, Martyna Borek, Marlena Sieniawska, Magdalena Śnieżek, Wiktoria Kapelan, Gabriela Kramarczyk
Apel Poległych: Klaudia Tomkowicz, Kamil Konopka, Kacper Kasprzyk
wprowadzenie flagi: uczennice z klasy IIITF(g)

Program przygotowały pani Małgorzata Mercik i pani Monika Delikat.