Pamiętamy o zmarłych nauczycielach i pracownikach ZSP Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara

Dzień Wszystkich Świętych to dzień zadumy i refleksji

pamietamy2 2021

Tradycją naszej szkoły jest „Pamięć o zmarłych”.
Jak co roku w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych członkowie Klubu historycznego im. Armii Krajowej przy ZSP Nr 2 w Krośnie nawiedzili groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły a także pamiętali o naszych Bohaterach-Żołnierzach, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i ziemskich dokonań. Naszym zmarłym ofiarujemy nie tylko pamięć w dniu ich święta poprzez zapalenie zniczy na ich mogiłach lecz nieustanną modlitwę. Wyjścia na cmentarze - miejsca pamięci to ważna lekcja wychowania patriotycznego.

Opiekun : Małgorzata Mercik