„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej zawsze na czasie

narodowe czytanie 2021Tegoroczna edycja akcji Narodowego Czytania, której patronuje Para Prezydencka, odbyła się w Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Dramat z podziałem na role czytali: dyrektor muzeum pani Marta Rymar, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych pan Marek Kiełtyka, dyrektor ZSP NR 2 w Krośnie pan Bogdan Skotnicki oraz pracownicy muzeum, nauczyciele i uczniowie klas: IIIWg, IIIWp, IITF, IVTŻ/TTŻ. Akcja Narodowego Czytania rozpoczęła się od wyjęcia egzemplarzy lektury z XVII - wiecznej skrzyni cechowej, znajdującej się w muzeum oraz odczytania listu Prezydenta RP. Uczestnicy ze skupieniem słuchali słów zapisanych wiele lat temu na kartach "Moralności pani Dulskiej” przez Gabrielę Zapolską. Niepowtarzalny wystrój muzealnych wnętrz dopełnił koloryt czytanego utworu. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział w tegorocznej akcji i zapraszamy za rok.