Wycieczka przedmiotowa

wycieczka przedmiotowa 202127 września klasa II TA/TŻ uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej na zajęciach praktycznych z przedmiotu: Personalny trener zdrowia i urody.

Wycieczka odbyła się do krośnieńskiego klubu EUROGYM oraz do nowo powstałej komory normobarycznej.
Klub EUROGYM to połączenie profesjonalnej siłowni wraz z centrum fitness i relaksu, stworzone z myślą o wszystkich, zarówno początkujących jak i zaawansowanych miłośnikach sportu i zdrowego trybu życia. W Klubie EUROGYM, każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie mieli możliwość porozmawiać z trenerem personalnym i dowiedzieć się jak wygląda i na czym polega praca trenera w rzeczywistych warunkach.
Mieliśmy także możliwość wejść do komory normobarycznej obok hali MOSiR.
Komora normobaryczna to niezwykłe urządzenie. Normobaria to pomieszczenie, które przede wszystkim spowalnia proces starzenia się organizmu. Dzięki temu, że przyśpiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych, poprawia krążenie krwi, a także zwiększa produkcje kolagenu i elastyny, ciało jest lepiej odżywione, szybciej się regeneruje oraz wygląda młodziej. Warunki panujące w komorze normobarycznej mają bardzo duży wpływ na poprawę wydolności fizycznej, zdolności umysłowych, a także po prostu samopoczucia.