82 rocznica agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę

1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej.

Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września. Konsekwencją tej sytuacji stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.
Wojska niemieckie rozpoczęły działania zbrojne 1 września 1939 r. o godzinie 4.35 od zbombardowania Wielunia. Atak ten nastąpił na kilka minut przed salwami pancernika „Schleswig-Holstein” oddanymi w kierunku Westerplatte. I tak rozpoczęła się II wojna światowa. Kilka dni później - 17 września - doszło do sowieckiej agresji na Polskę.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która zbiegła się z inauguracją nowego roku szkolnego 2021/2022. Ponadto delegacja młodzieży wraz z opiekunami: Panią Małgorzatą Mercik oraz Panią Moniką Delikat udała się na Cmentarz Komunalny w Krośnie by zapalić znicze na grobach Żołnierzy Września 1939 roku.