Nie żyje Marek Bargieł

"Każdy człowiek, nawet najskromniejszy,
zostawia ślad po sobie,
jego życie zahacza o przeszłość i sięga w przyszłość..."

Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci wybitnego krośnieńskiego cukiernika, przyjaciela naszej szkoły, Pana Marka Bargieła.

Współpraca ZSP Nr 2 w Krośnie z Panem Markiem Bargiełem rozpoczęła się w 1997 roku wspólną Wystawą Cukierniczą ‚,Wielkanoc 1997’’, zorganizowaną w Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie. Od 2001 roku wspólnie z naszą szkołą współorganizował kolejne odsłony Wojewódzkiego Turnieju „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik”. To w jego Cukierni „Santos” odbywała się część praktyczna konkursu. Pan Marek Bargieł był sponsorem surowców i półproduktów oraz ponosił wszystkie koszty organizacyjne związane z wykonaniem zadań konkursowych. W kwietniu 2011 roku na Hali Sportowej pracownicy Cukierni „Santos” wspólnie z uczniami naszej szkoły na oczach publiczności zbudowali największy na świecie Tort- samochód. Był to Ford o wadze 2,5 tony.
Za swoje zasługi dla szkolnictwa i cukiernictwa otrzymał następujące wyróżnienia:
W 2006 roku  – Medal Prezydenta Miasta Krosna za zaangażowanie mistrzowskie, wyszkolenie uczniów i promocję Krosna.
W 2008 roku – Tytuł ‚Mecenas Oświaty za rok 2007’ przyznany przez Prezydenta Miasta Krosna.
W 2010 roku – Platynowy medal imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego
przyznany przez Związek Rzemiosła Polskiego.
Należy podkreślić fakt, że Pan Marek Bargieł wykształcił wielu wspaniałych cukierników. Uczniowie reprezentujący jego cukiernię zdobywali wysokie miejsca zarówno na Turniejach Wojewódzkich, jak i Ogólnopolskich we Wrocławiu. Byli uczniowie naszej szkoły, a pracownicy cukierni Santos, z wielkim powodzeniem brali również udział
w różnych konkursach cukierniczych na arenie międzynarodowej. Należy tutaj wymienić:
1999 r. – Mistrzostwa Świata Cukierników ‚Brno 99’ – pierwszy medal polskich cukierników, historii Mistrzostw Świata – brązowy medal. Brno.
2000 r. – Mistrzostwa Polski Cukierników – Mistrz Polski – złoty medal. Bydgoszcz.
2001 r.– Mistrzostwa Świata Cukierników – Mistrz Świata – złoty medal. Wiesbaden.
2003 r. – Finał Ogólnopolskiego Konkursu ‚Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik’
– I miejsce. Wrocław.
2003 r. – Mistrzostwa Polski Młodych Cukierników ‚Bydgoszcz 2003’ - II i III miejsce. Bydgoszcz.
2004 r. – Mistrzostwa Polski Młodych Cukierników ‚Bydgoszcz 2004’ - I miejsce – złoty medal. Bydgoszcz.
2005 r. – Finał Ogólnopolskiego Konkursu ‚Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik’ – I miejsce. Wrocław.
2005 r. – Mistrzostwa Polski Młodych Cukierników ‚Poznań 2005’ - I miejsce – złoty medal. Poznań.
2005 r. – Mistrzostwa Polski Cukierników ‚Poznań 2005’- I miejsce – złoty medal. Poznań.
2006 r. – Mistrzostwa Świata Cukierników – reprezentant Polski. Stuttgart.
2006 r. – Eurosweet – II miejsce w konkursie Najlepszy deser lodowy – srebrny medal. Wrocław.
2006 r. – Mistrzostwa Świata Cukierników – reprezentant Polski. Berlin.
2007 r. – Mistrzostwa Polski Młodych Cukierników – I miejsce – złoty medal. Kielce.
2007 r. – Mistrzostwa Polski Młodych Cukierników – III miejsce – brązowy medal. Kielce.

W naszej pamięci Pan Marek Bargieł pozostanie jako człowiek o wielkim sercu, przyjaciel szkoły i wielki Mistrz Cukiernictwa.

m bargiel 2020