IV Korczyński Bieg i Nordic Walking „Do Prządek” ścieżką im. prof. Grochmala

bieg korczynski 2019W sobotnie popołudnie 14 września grupa uczestników stanęła na starcie IV Korczyńskiego Biegu i Nordic Walking „Do Prządek”. Piękna słoneczna aura zachęciła do aktywności ruchowej.

Po starcie na ul. Dolińskiej zawodnicy rywalizowali malowniczą ścieżką przyrodniczą im. prof. Stanisława Grochmala, odwiedzili Zamek Kamieniec, Kapliczkę Echo Lourdes kończąc zmagania w Czarnorzekach.
Wśród uczestników nie zabrakło również przedstawiciela naszej szkoły, którą reprezentowała uczennica kl. IV TŻ Klaudia Drzyzga. Nasza zawodniczka wśród kobiet okazała się bezkonkurencyjna w marszu Nordic Walking i najszybciej pokonała pięciokilometrową trasę. Jednocześnie zwyciężyła w klasyfikacji kobiet mieszkańców Gminy Korczyna. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli zawody otrzymali na mecie pamiątkowy medal wręczany przez Wójta Gminy Korczyna P. Jana Zycha oraz sponsorów imprezy.