Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Poezji Sybirackiej

konkurs poezji 2017Już po raz siódmy Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie ze Związkiem Sybiraków – Koło Terenowe w Krośnie zorganizowało powiatowy konkurs Polskiej Poezji Sybirackiej.

Przesłuchania uczestników odbyły się 23 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Jedliczu.
Inicjatorką przedsięwzięcia, którego celem jest propagowanie wiedzy historycznej i kultywowanie pamięci o losach Sybiraków jest Romana Zoła, która przeszła przez „piekło" Sybiru.
Uczestnicy prezentowali teksty w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na ocenę występu składały się m.in. dobór repertuaru, jego interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Emilia Nowak klasa IVTF/TC i Beata Turczyńska z klasy II TF, która otrzymała wyróżnienie w konkursie. Nagrody wręczył starosta Jan Juszczak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.