Imprezy biegowe ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

bieg wykletych 201712 marca w Zręcinie koło Krosna odbył się II Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych połączony z Podkarpackimi Mistrzostwami Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych.

Choć to dopiero druga edycja biegu, nadano jej bogatą oprawę nawiązującą do partyzanckich działań Żołnierzy Wyklętych. Patrole konne, leśne obozowisko, mundury i broń członków grup rekonstrukcyjnych, wprowadziły w historyczny klimat wydarzenia.
Pogoda dopisała, zawodnicy również, doskonała organizacja, wspaniałe wrażenia z imprezy, która odbyła się w najpiękniejszym zakątku przyrodniczym Zręcina. Na trasę wyruszyło blisko 300 biegaczy.
Oprócz biegaczy z trasą przełajową zmierzyli się też zawodnicy uprawiający nordic walking. Wśród nich byli również uczniowie naszej szkoły: Magdalena Kurowska (kl. I TF) i Urszula Farbaniec (kl. I TF) oraz nauczyciel wychowania fizycznego p. Krzysztof Gierlasiński.