"Smak czarnego chleba"

smak czarnego chleba 2016W sobotę 17 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zostali poproszeni o przygotowanie i obsługę gastronomiczną wyjątkowej imprezy w GOK Jedlicza promującej książkę Bronisławy Betlej "Smak czarnego chleba".

Uczniowie klasy III TŻ w czasie zajęć pracowni gastronomicznej upiekli ciasta o niecodziennych smakach: marchewkowe pierniki, buraczane brownie oraz ciasto z mchem czyli ze szpinakiem. Gościom serwowano zimne napoje o wyjątkowych smakach, które wykonane zostały z jarmużu, bananów i jabłek oraz z buraków jabłek i cytrynowego soku. Miłym zaskoczeniem był fakt, że goście chętniej spożywali zdrowe koktajle, niż tradycyjne kawy i herbaty. Po raz kolejny uczniowie wykazali się wspaniałymi umiejętnościami kulinarnymi, a obsługa gastronomiczna w ich wykonaniu była perfekcyjna.