Narodowe Święto Niepodległości w Krośnie

swieto niepodleglosci 2016Tradycyjnie już na krośnieńskim rynku odbyły się główne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wcześniej odbyła się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w farze koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Po niej uczestnicy - przedstawiciele samorządu, wielu instytucji oraz poczty sztandarowe przeszli tradycyjnie już pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Po okolicznościowych przemówieniach Prezydenta Krosna Piotra Przytockiego, posłów na Sejm RP Joanny Frydrych i Piotra Babinetza odczytano Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości obfitowały w liczne imprezy towarzyszące m.in.: XX Bieg Niepodległości oraz III Krośnieńskie Zawody Nordic Walking w których brali udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele naszej szkoły.

W zawodach Nordic Walking ZSP Nr 2 w Krośnie reprezentowały cztery uczennice oraz dwaj uczniowie, udział wzięła również tegoroczna absolwentka naszej szkoły Magda Gierlasińska w kategorii wiekowej do 19 lat. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 km ulicami miasta Krosna. Opiekunami drużyny byli: dyrektor p. Ewa Starowiejska oraz p. Krzysztof Gierlasiński nauczyciel wychowania fizycznego.

Reprezentanci naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki zajmując następujące miejsca:
• Klaudia Drzyzga (I TŻ) - I miejsce (kategoria K 12-19)
• Natalia Kozioł (I TF) – III miejsce (kategoria K 12-19)
• Aleksandra Kuliga (I TF) – IV miejsce (kategoria K 12-19)
• Julia Bereza (II TŻ) – V miejsce (kategoria K 12-19)
• Marcin Zaforemski (I K/W)– II miejsce (kategoria M 12-19)
• Daniel Materowski (III F/W) – III miejsce (kategoria M 12-19)
• Ewa Starowiejska - XIII miejsce (kategoria K 40-49)
• Krzysztof Gierlasiński - III miejsce (kategoria M 50-59)
• Magda Gierlasińska (absolwentka) - II miejsce (kategoria K 12-19)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale a zawodnicy na podium (miejsca I-III) okolicznościowe statuetki.