Maturzyści pielgrzymują

pielgrzymka 2016Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 18 października uczniowie klas czwartych ( IV TŻ i IV TF/TC ) wraz z opiekunami: Panią Małgorzatą Mercik, Ewą Długosz-Radoń oraz Elżbietą Jaracz udali się na Jasną Górę...

...aby przed Cudownym Obrazem Pani Jasnogórskiej prosić o łaski, pomyślne zdanie matury i egzaminów zawodowych a także o dobry wybór życiowej drogi.

Przyszli maturzyści uczestniczyli w odsłonięciu Obrazu, we Mszy Świętej oraz Drodze Krzyżowej, którą przygotowała i poprowadziła pani Małgorzata Mercik. Ponadto uczniowie obejrzeli film "Cuda Jasnogórskie". Mieli również okazję zapoznać się z historią kultu Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej a także z historią Jasnogórskiego Sanktuarium. Zobaczyli również ważne miejsca wchodzące w skład całego kompleksu zabudowań klasztornych: Skarbiec, Muzeum 600-lecia, Izbę Pamięci Narodu Polskiego oraz pomniki: Jana Pawła II, Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, o. Augustyna Kordeckiego. Podziwiali także panoramę Częstochowy z wieży Sanktuarium Jasnogórskiego.
W drodze powrotnej nawiedzili Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach - miejsce kultu św. siostry Faustyny Kowalskiej. Udali się również do Centrum św. Jana Pawła II - nowoczesnego kompleksu zabudowań sakralnych znajdującego się w bliskiej odległości łagiewnickiego sanktuarium.
Pielgrzymka była wspaniałą powtórką z dziejów naszego narodu a także wartościowym wydarzeniem, które przyczyniło się do pogłębienia życia duchowego.