Konkurs - prewencja z PZU

konkurs prewencja 2016W dniu 6 czerwca 2016 r. w naszej Szkole odbył się Konkurs PREWENCJA Z PZU.

Jego celem było rozwijanie i popularyzowanie wśród młodzieży świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego różnymi pojazdami oraz znaczenie udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza część to test z zakresu UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY, drugą częścią był test BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM, a na zakończenie uczniowie musieli wykazać się w części praktycznej konkursu. Były to symulacje scenek z poszkodowanym w wypadku samochodowym oraz z nieprzytomnym człowiekiem na przystanku. Drużyny (2 uczniów) musiały wykonać między innymi RKO – resuscytację krążeniowo – oddechową, wezwać służby ratunkowe, czy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. O kolejności w konkursie decydowała suma punktów z trzech części.
Uczniowie dobrze wypadli w części testowej, jak również nieźle zaprezentowali się w praktyce, prezentując poprawne wykonanie zadań.

WYNIKI KONKURSU
I miejsce – Magda Gierlasińska, Katarzyna Żenczakowska (kl. III C);
II miejsce – Damian Gierlach (kl. III C);
III miejsce – Patrycja Kobak, Adam Pańczuk (III C);
IV miejsce – Katarzyna Kmon, Magdalena Socha (III C);
V miejsce – Kamila Barnaś, Angelika Noga (II TF);
VI miejsce – Paulina Ochał, Daniel Malinowski (II C/K);
VII miejsce – Żaneta Marszałek, Gabriela Lula (II C/K);
VIII miejsce – Maksymilian Gajewski, Jakub Zych (II C/K);
IX miejsce – Grzesik Małgorzata, Iwona Fijałkiewicz (III C);
X miejsce – Klaudia Wąchała, Agnieszka Walowska (III C).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Agencję Ubezpieczeniową PZU, oraz upominki od firm: AGET – odzież ochronna i ROJAX – sklep rowerowy.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele wych. fiz. Artur Panaś i Krzysztof Gierlasiński oraz opiekunowie OHP Stanisław Machowski i Dorota Wais.