Występ uczniów na Fastiwalu Kultury Młodzieży w RCKP

festiwal rckp 2016W dniu 16 maja 2016 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się Wojewódzki Festiwal Kultury Młodzieży OHP.

Festiwal został podzielony na dwie kategorie - młodzież miała możliwość wykazać się w kategorii plastycznej oraz scenicznej.
W jury zasiedli zaproszeni goście: artystka, malarka p. Magdalena Wyżykowska, Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna p. Anna Dubiel oraz pracownik BWA p. Elżbieta Pikul.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się również p. Maria Jurkowska Dyrektor BWA, p. Grzegorz Półchłopek, Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Krosna, p. Andrzej Guzik Dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli oddział w Krośnie.
Młodzież zaprezentowała wysoki poziom podczas swoich występów. Goście, opiekunowie oraz uczestnicy mieli okazję zobaczyć i wysłuchać wykonania piosenek przez wokalistów oraz zespoły instrumentalne, prezentacje skeczy przygotowanych przez kabarety. Uczestnicy zaprezentowali widowni również recytację oraz tańce.
Zespół Szkół Ponagimnazjalnych Nr 2 w kategorii scenicznej reprezentowali: Damian Gierlach z kl. III C zaśpiewał utwór Antka Smykiewicza” Pomimo burz”. Karolina Liput, Patrycja Janik z kl. II F/W wraz z Damianem Gierlachem wykonali scenkę kabaretową pt.” Pomidorowa”.
Natomiast w kategorii plastycznej szkołę reprezentowali: Justyna Zajdel z kl. II C/K – która wykonała rękodzieło „Moja pasja – motocykl” i plakat „ Moto-mania” oraz Szymon Przewoźnik z kl. I F/W w pracy graficznej.
Wystawa prac plastycznych, w tym m. in.: rysunków i grafik, decoupage, a także metaloplastyki i rękodzieła artystycznego budziła ogromne zainteresowanie zebranych.
W każdej z kategorii jury nagrodziło dyplomami oraz upominkami najciekawsze prace oraz młodzież najefektywniej prezentującą swoje umiejętności, a wszystkich uczestników pamiątkowymi dyplomami Festiwalu.
Prezentacja prac oraz talentów podczas Wojewódzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży OHP w Krośnie miała na celu wyłonienie reprezentantów Podkarpackiej WK, którzy wezmą udział w VI Festiwalu Kultury Młodzieży OHP Brodnica 2016, który odbędzie się w dniach 15-17 czerwca.