Wycieczka rowerowa

wycieczka rowerowa 20166 maja 2016 roku odbyła się rowerowa wycieczka turystyczno - krajoznawcza. Uczestnikami tej wycieczki byli uczniowie klasy III C, II C/K i I F/W.

Celem wyjazdu było poznawanie powiatu krośnieńskiego (jego środowiska przyrodniczego, kultury i historii), upowszechnianie aktywnego wypoczynku, a także podnoszenie sprawności fizycznej. Bardzo ważnym elementem było również przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy.
W programie rajdu był: przejazd przez Dobieszyn, park i dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu, przejazd przez Zręcin, zwiedzanie skansenu Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce oraz wspólne ognisko (samodzielnie zorganizowane przez młodzież) z pieczeniem kiełbasek. Zmęczeni, ale zadowoleni, po przejechaniu ok. 50 km wszyscy bezpiecznie wrócili przez Wrocankę do Krosna.
Opiekunami wycieczki byli nauczyciele wychowania fizycznego (Artur Panaś, Krzysztof Gierlasiński) oraz wychowawcy OHP (Dorota Wais, Stanisław Machowski, Adam Buczyński).