Admiratio

Admiratio

Admiratio

Zespół „Admiratio” działa przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie od 2007 r. Obecnie liczy 9 uczniów, którzy zajmują się narracją, czytaniem poezji, śpiewem, wykonywaniem dekoracji plastycznych czy fotografią. W pracę zespołu angażują się również absolwenci naszej szkoły, którzy w minionych latach należeli do Admiratio. Inicjatorem i opiekunem zespołu jest p. mgr Wojciech Bazan, nauczyciel religii pracujący w naszej szkole. Nazwa zespołu pochodzi z języka łacińskiego i dosłownie znaczy – „zdumienie”, „podziw”. Przyjmując taką nazwę, członkowie zespołu pragną wnosić w/w walory w przygotowywane przez siebie programy artystyczne. W ciągu roku szkolnego, zespół spotyka się na cotygodniowych, 2- godzinnych zajęciach w ramach kółka muzycznego. Czynnie uczestniczy w życiu szkoły przygotowując różne programy słowno – muzyczne na uroczystości szkolne i religijne. Poza tym bierze udział w konkursach poezji recytowanej i śpiewanej, nagrywa płyty, prezentuje swoje programy na antenie Radia Fara oraz występuje w środowisku lokalnym.

Co roku, na przełomie marca i kwietnia, Zespół Admiratio przygotowuje w szkole, cieszącą się dużym zainteresowaniem, imprezę pod nazwą "Wieczór poetycko - muzyczny" z udziałem licznych Gości m. in. z Urzędu Miasta Krosna, Radnych, Wydziału Edukacji, Sponsorów, Pracodawców, Przyjaciół naszej szkoły, Rady Rodziców oraz nauczycieli i uczniów.

Od kilku lat, ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem dla szkoły, ale także dla Zespołu Admiratio jest fakt wielu zaproszeń - przez różne instytucje - na imprezy odbywające się w środowisku lokalnym, na których zespół prezentuje swoje programy.

Repertuar zespołu stanowią programy dotyczące m. in. Świąt Bożego Narodzenia, Misji w Afryce czy  poezji ks. Jana Twardowskiego.

Istnieje możliwość nabycia płyt z piosenkami: "A życie toczy się dalej"  (14 piosenek) i "Audite" (13 piosenek). Na płytach znajdują się popularne i znane przeboje, polskie i zagraniczne, w wykonaniu uczennic naszej szkoły należących do Zespołu Admiratio.

W roku szkolnym2016/2017 zespół będzie obchodził  10- lecie swojego istnienia. Z tej okazji zespół przygotowuje specjalną niespodziankę.

Szczegółowych informacji na temat organizacji występów zespołu Admiratio udziela opiekun Pan Wojciech Bazan – kontakt: tel. 509 520 803, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.