III miejsce w wojewódzkim konkursie "Sprawny w zawodzie..."

sprawny w zawodzie 2016Wojewódzki etap konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii mechanika pojazdów samochodowych odbył się 19 kwietnia br. w Rzeszowie.

Przedsięwzięcie miało na celu stworzenie młodzieży okazji do rywalizacji, sprawdzenia swoich umiejętności i doświadczenia zawodowego, które jest niezbędne na dzisiejszym rynku pracy.
Do rywalizacji stanęło pięć dwuosobowych zespołów z województwa podkarpackiego. Najpierw młodzież rozwiązała test, po czym przystąpiła do zadania praktycznego, polegającego na naprawie, diagnozowaniu, weryfikacji i wymianie części podzespołów samochodowych. Cześć praktyczna zorganizowana była w Wojskowych Warsztatach Technicznych w Rzeszowie.
Komisja konkursowa oceniała w części praktycznej nie tylko końcowy efekt, ale również organizację i porządek na stanowisku pracy oraz znajomość stosowania przepisów BHP w praktyce.
Jury stwierdziło, iż poziom był wysoki, a młodzież biorąca udział w konkursie wykazała się wysokim kunsztem, kreatywnością i znajomością wiadomości z zakresu mechaniki pojazdowej. Po podsumowaniu wyników części teoretycznej i praktycznej wyłoniono laureatów.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Krośnie reprezentowali uczestnicy III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej Marcin Mićkowski oraz Mateusz Sikorski, którzy uplasowali się na trzecim miejscu. Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez PWK OHP Rzeszów, a pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i drobne upominki .
Przyszli mechanicy praktyczna naukę zawodu odbywają w warsztacie samochodowym „AUTO” pod czujnym okiem Mistrza Mechaniki Pojazdów Samochodowych pana Jacka Ginalskiego.