Aktualności
OFERTA   NA   ROK   2019/2020
NABÓR   ELEKTRONICZNY
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Wojewódzki Turniej Fryzjerski

wojewodzki turniej fryzjerski 2016W dniu 14 kwietnia 2016 r. odbył się Jubileuszowy Wojewódzki Turniej Fryzjerski. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie już po raz 15 był gospodarzem i organizatorem we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Krośnie Wojewódzkiego Turnieju Fryzjerskiego pod hasłem „Wieczorowa Fantazja”.

O tytuł najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer rywalizowało 10 uczennic z sześciu szkół województwa podkarpackiego:
Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – Kamila Ochała, Danuta Sabat;
Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie – Monika Dopart, Gabriela Surowiec;
Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku – Natalia Pancerz;
Zespół Szkół Techniczno - Weterynaryjnych w Trzcianie /Rzeszowa – Katarzyna Kontek;
Zespół Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu – Ewelina Krupik, Klaudia Iwasieczko;
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie – Angelika Hocyk, Paulina Cichoń.

Jubileuszowy Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestniczki konkursu musiały uporać się z testem opracowanym w oparciu o obowiązujący program z zakresu kwalifikacji A.19, a w części praktycznej uczestniczki pracujące na modelkach, w ciągu 120 minut trwania konkursu miały za zadanie wykonać fryzurę zgodną z tematem konkursu „Wieczorowa Fantazja”. Zawodniczki zobowiązane były również do przygotowania pełnej stylizacji modelki – stroju oraz makijażu zgodnie z tematyką. Etap praktyczny turnieju odbywał się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Ideą tej rywalizacji było rozwijanie twórczości, pomysłowości i pasji przyszłych adeptów sztuki fryzjerskiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a „walka” między uczestniczkami niezwykle wyrównana. Każda młoda fryzjerka wznosiła się na wyżyny swoich umiejętności i wkładała dużo serca w swoje dzieło artystyczne. Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie uczestników spowodowały, że komisja miała bardzo trudny wybór. Popisy młodych „mistrzów grzebienia” oceniała komisja konkursowa w składzie:
- Przewodnicząca Pani Lucyna Opoń – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie;
- Z-ca przewodniczącego Pani Agata Betlej – wice-dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie;
- Pani Stanisława Samborska – mistrz w zawodzie fryzjer;
- Nauczyciele zawodu ze szkół biorących udział w turnieju.
Komisja konkursowa typując poszczególne miejsca brała pod uwagę:
- organizację stanowiska oraz higienę i bezpieczeństwo pracy,
- artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury,
- estetykę wykonania i czystość pracy, wykazanie się umiejętnościami objętymi tematem
turnieju,
- efekt końcowy - pełny wizerunek modelki pod względem spójności fryzury, makijażu, oraz
ubioru modelki zgodnie z tematem.

Klasyfikacja:
I miejsce Paulina Cichoń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie;
II miejsce Kamila Ochała z Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle;
III miejsce Katarzyna Kontek z Zespołu Szkół Techniczno - Weterynaryjnych w Trzcianie /Rzeszowa;
Wyróżnienie otrzymała Natalia Pancerz z Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku.

Każda stylizacja była połączeniem kunsztu fryzjerskiego z umiejętnościami i wyobraźnią przyszłych fryzjerów.
Efekty talentu i pracy uczniów zachwyciły wszystkich gości zaproszonych na konkurs. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce wszystkich sponsorów, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy: Prezydent Miasta Krosna, Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, Firma Handlowa AFK w Gorlicach, Firma Handlowa Czesława Kosiek, Firma Handlowa „BEDAR” Bernadeta Wacławska, Salon Fryzjerski Stanisława Samborska, Salon Fryzjerski Agata Gierlach, Salon Fryzjerski Iwona Kubisiak, Salon Fryzjerski Małgorzata Reich, Firma kosmetyczna „Oriflame”, :Kobiece atelier” Paulina Menet, Piekarnia Marek Kiełtyka.

Więcej zdjęć na naszym koncie na Flickrze!

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.