Aktualności
OFERTA   NA   ROK   2019/2020
NABÓR   ELEKTRONICZNY
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

ZSP2nasza oferta 2019 2020

rekrutacja

barometr zawodow2019

Wojewódzki Turniej Fryzjerski

wojewodzki turniej fryzjerski 2016W dniu 14 kwietnia 2016 r. odbył się Jubileuszowy Wojewódzki Turniej Fryzjerski. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie już po raz 15 był gospodarzem i organizatorem we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Krośnie Wojewódzkiego Turnieju Fryzjerskiego pod hasłem „Wieczorowa Fantazja”.

O tytuł najlepszego ucznia w zawodzie fryzjer rywalizowało 10 uczennic z sześciu szkół województwa podkarpackiego:
Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle – Kamila Ochała, Danuta Sabat;
Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie – Monika Dopart, Gabriela Surowiec;
Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku – Natalia Pancerz;
Zespół Szkół Techniczno - Weterynaryjnych w Trzcianie /Rzeszowa – Katarzyna Kontek;
Zespół Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu – Ewelina Krupik, Klaudia Iwasieczko;
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie – Angelika Hocyk, Paulina Cichoń.

Jubileuszowy Turniej składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestniczki konkursu musiały uporać się z testem opracowanym w oparciu o obowiązujący program z zakresu kwalifikacji A.19, a w części praktycznej uczestniczki pracujące na modelkach, w ciągu 120 minut trwania konkursu miały za zadanie wykonać fryzurę zgodną z tematem konkursu „Wieczorowa Fantazja”. Zawodniczki zobowiązane były również do przygotowania pełnej stylizacji modelki – stroju oraz makijażu zgodnie z tematyką. Etap praktyczny turnieju odbywał się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Ideą tej rywalizacji było rozwijanie twórczości, pomysłowości i pasji przyszłych adeptów sztuki fryzjerskiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a „walka” między uczestniczkami niezwykle wyrównana. Każda młoda fryzjerka wznosiła się na wyżyny swoich umiejętności i wkładała dużo serca w swoje dzieło artystyczne. Kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie uczestników spowodowały, że komisja miała bardzo trudny wybór. Popisy młodych „mistrzów grzebienia” oceniała komisja konkursowa w składzie:
- Przewodnicząca Pani Lucyna Opoń – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie;
- Z-ca przewodniczącego Pani Agata Betlej – wice-dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie;
- Pani Stanisława Samborska – mistrz w zawodzie fryzjer;
- Nauczyciele zawodu ze szkół biorących udział w turnieju.
Komisja konkursowa typując poszczególne miejsca brała pod uwagę:
- organizację stanowiska oraz higienę i bezpieczeństwo pracy,
- artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury,
- estetykę wykonania i czystość pracy, wykazanie się umiejętnościami objętymi tematem
turnieju,
- efekt końcowy - pełny wizerunek modelki pod względem spójności fryzury, makijażu, oraz
ubioru modelki zgodnie z tematem.

Klasyfikacja:
I miejsce Paulina Cichoń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie;
II miejsce Kamila Ochała z Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle;
III miejsce Katarzyna Kontek z Zespołu Szkół Techniczno - Weterynaryjnych w Trzcianie /Rzeszowa;
Wyróżnienie otrzymała Natalia Pancerz z Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku.

Każda stylizacja była połączeniem kunsztu fryzjerskiego z umiejętnościami i wyobraźnią przyszłych fryzjerów.
Efekty talentu i pracy uczniów zachwyciły wszystkich gości zaproszonych na konkurs. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce wszystkich sponsorów, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy: Prezydent Miasta Krosna, Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, Firma Handlowa AFK w Gorlicach, Firma Handlowa Czesława Kosiek, Firma Handlowa „BEDAR” Bernadeta Wacławska, Salon Fryzjerski Stanisława Samborska, Salon Fryzjerski Agata Gierlach, Salon Fryzjerski Iwona Kubisiak, Salon Fryzjerski Małgorzata Reich, Firma kosmetyczna „Oriflame”, :Kobiece atelier” Paulina Menet, Piekarnia Marek Kiełtyka.

Więcej zdjęć na naszym koncie na Flickrze!

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 2019/20

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

PARTNERZY

sklepys

nafta

jagusiakopaczwolczanski

 kieltyka logo

cukiernia ania

m pelczarmaestro

delikatesy z natury

cech

irz logo

dawid nastal

mary kay

malgorzata reich

laura

samborska

kosiek

katrin

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.