VIII Międzyszkolny Konkurs Biblijny

VIII miedzyszkolny konkurs biblijny 201614 kwietnia 2016 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie, odbył się Finał VIII Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego szkół średnich z Krosna i okolic, którego organizatorem jest: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Krośnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie.

Zakres merytoryczny tegorocznej edycji konkursu obejmował znajomość tekstów biblijnych ze wstępem i przypisami:

a) w etapie szkolnym Ewangelia wg św. Mateusza
b) w finale dodatkowo List do Efezjan.

W finale konkursu wzięło udział 41 uczniów z 14 szkół średnich. Naszą szkołę, po etapie szkolnym rozegranym w dniu 3 marca br., reprezentowało trzech uczniów z najwyższą liczbą punktów: Paulina Doniek z kl. II TŻ, Klaudia Ciosek z kl. II TŻ oraz Karol Ruciński z kl. I TŻ.
Finał składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej – formą sprawdzenia wiedzy uczniów były 34 pytania testowe, na które uczestnicy mieli 45 minut. Po ich sprawdzeniu, do ścisłego finału – ustnego, awansowało 5 uczestników z najwyższą ilością punktów – wśród nich była nasza uczennica Klaudia Ciosek, która ostatecznie zajęła w nim IV miejsce.
Paulina Doniek i Karol Ruciński zajęli po części pisemnej miejsca na początku drugiej dziesiątki, co jest również bardzo dobrym wynikiem.
Godny uwagi jest również fakt, iż w tej edycji konkursu, nasza szkoła była najlepsza, ze wszystkich zgłoszonych szkół, pod względem ilości uczestników. Wzięło w niej bowiem udział 95 uczniów z klas: I TF, I TŻ, II TF i II TŻ.

Opracował: mgr Wojciech Bazan