Targi edukacyjne

targi edukacyjne 20164 kwietnia 2016 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej MOSiR w Krośnie odbyła się XIII edycja Targów Edukacyjnych. Nasza szkoła również wzięła w nich udział, prezentując szeroki wachlarz możliwości i kierunków kształcenia zarówno na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej jak i technikum.

Przygotowaliśmy dla gimnazjalistów dwie niespodzianki: nowy kierunek kształcenia – technik technologii szkła oraz nową nazwę zwyczajową - ,,Szpetnar".
Utrzymana w niebieskiej tonacji ekspozycja podporządkowana była jednemu celowi. Miała ukazać przyszłym uczniom naszej szkoły, czego mogą się nauczyć i przekonać, że pasja i praca mogą iść ze sobą w parze. Dowodem na to był pokaz umiejętności fryzjerskich i gastronomicznych w wykonaniu naszych uczniów, którzy częstowali swoich młodszych kolegów świeżo upieczonymi naleśnikami z jabłkami lub nutellą oraz wykonywali modne fryzury i profesjonalne makijaże. Ogromne zainteresowanie budził również pokaz szlifowania szkła przygotowany przez pracowników Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, którzy będą nauczycielami uczniów zainteresowanych nowym kierunkiem. Uwagę gimnazjalistów przyciągały również ubrane w kelnerskie stroje uczennice, które na głowach miały niebieskie peruki. Mamy nadzieję, że pomogliśmy wielu gimnazjalistom podjąć trudną decyzję, jaką jest wybór szkoły i przyszłego zawodu.