Światowy Dzień Zdrowia 2016 w naszej szkole

swiatowy dzien zdrowia 2016Dnia 6 kwietnia 2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Światowy Dzień Zdrowia. WHO – Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła zareagować na rosnące rozpowszechnianie się cukrzycy, dlatego hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało: ,,Pokonaj cukrzycę!".

Uczniowie klas: III TŻ, II TŻ, III K/W, którzy wzięli udział w spotkaniu z zaciekawieniem słuchali danych WHO, które są zatrważające. 350 milionów ludzi na całym świecie choruje na tę straszna chorobę. Natomiast w Polsce zdiagnozowanych jest 2 miliony osób, a około 2,6 milionów znajduje się w stanie cukrzycowym. W związku z tym posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia staje się bardzo ważne, a nawet niezbędne. Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z praktycznych porad dietetycznych i wskazówek żywieniowych nie tylko związanych z cukrzycą, a udzielała ich zaproszona pani dietetyk Jadwiga Dubis kierownik żywienia z krośnieńskiego szpitala. W działania mające na celu promocję wiedzy o cukrzycy wpisał się również bardzo ciekawy wykład przygotowany i wygłoszony przez studentki Wydziału Pielęgniarstwa z PWSZ w Krośnie. Panie pokazały także, jak działają glukometry i ciśnieniomierze, a następnie uczniowie mogli skorzystać z badań.
Spotkanie przygotowały: pani Wioletta Lenik i pani Halina Szpiłyk.